Chladný rozchod - 1. část

20. února 2011 v 12:50 | Lucienne
www.films-books.blog.cz
Ahoj... přináším Vám sem první část povídky, napsanou k 3. výročí založení mého blogu (i mého blogování) www.films-books.blog.cz.
Povídka to měla být krátká jednorázovka, ale jak jsem zjistila neumím psát jednorázovky a už vůbec ne krátké :D. Kdy se tady objeví 2. část povídky nevím, ale kdo budete chtít, snad dnes večer na mém hlavním blogu bude uveřejněna celá povídka v jednom článku.

O čem je povídka? Zaměstnanci SGC a přátelé generála Hammonda jsou pozvání na ples/jeho rozlučkový večírek. Zjeví se tam i Sam, která před několikanácti měsíci dala najednou výpověd´. Proč odešla? Jaky měla důvod?

www.lilianaa.blog.cz
Velký sál byl osvětlen pouhým večerním osvětlením a diskokoulí odrážející rohové barevné světlo. Lidé se společně smáli při stolech pod stěnami a pár mladších důstojníku se pohupovalo se svými protějšky do tónů písně uprostřed místnosti. Byl to ples uspořádany pro pracovníky SGC, avšak generál Hammond spravoval listinu hostů ...ten to bral jako svůj rozlučkový večírek.
Svůj předdůchod strávil na neobyčejném místě, se skvělými lidmi, o takovou práci by stál leckdo. Je zde s nimi osm let již, ale připadá mu to jako věčnost. Nejvíc mu k srdci však přirostla SG-1, její členové byli jako jeho děti. Bohužel někteří spolupracovníc za ta léta, zemřeli hrdinskou smrtí mimo zemi, nebo odešli zde. Mezi ty, kteří odešli z práce patří rovněž i Samantha Carterová, kterou by nemohl nepozvat spolu s dalšími lidmi mimo základnu.
Zrovna začala hrát jeho
jedna z mála oblíbených
moderních písniček a jeho zrak jako by nutkalo se podívat kdo zrovna přišel.
Jack O'Neill, stál opodál při baře se svým bývalým spolupracovníkem a kolegou a zrovna se něčemu smáli, když vzhlédl ke schodům a naprosto oneměl. Po schodech scházel anděl.
Sam se cítila nesvá, dost že se cítí divně v těch šatech a několik lidí na ni určitě civí, a ještě jako by to nestačilo, bude jednu místnost sdílet s ním.
Konečně zestoupila z posledního schůdku. Ruce uvolnila ze sevření své dlouhé sukně, pozvedla hlavu, aby mohla najít svého dnešního hostitele, avšak když pohlédla před sebe střetla se pohledem s hnědyma očima zírajicími na ni. Rychle uhnula pohledem a nasadila úsměv, hostitel si našel ji.
,,Dobrý večer, Samantho. Jsem rád, že jste nakonec přišla. Ale nějak jste se nám opozdila, proslov už jsem bohužel dávno měl. Nebo spíš bohudíky..." přivítal ji generál George Hammond.
,,Dobrý večer, pane. Taky vás ráda zase vidím."
Když si dostatečně popovídala s generálem a předala mu svou menší upomínku, přivítala se se všemi známymi i neznámymi, nastal čas se jít přivítat s těmi, kteří byli shromážděni při baru. O'Neill, Daniel, Teal'c, Janet a nějaký plukovník ...ti se k ní nenahrli tak jako někteří zde přítomní. Ani se jim nedivila (kromě Janet, která tam při nich zůstala), cítili se možná i dotčeně, když jejích dlouholetá spolupracovnice a kamarádka, ze dne na den dala výpověd´ a vypařila se z povrchu zemského, ale ona proto měla dobrý důvod.
,,Sam! Ahoj," obejmula ji Janet, když byla Sam dostatečně blízko.
,,Ahoj Janet," odvzájemnila Sam.
,,Samantho. Vítám vás. Už to bude hodně dlouho, co jsme se naposledy viděli," vřele ji přivítal jaffa, který se neumí dlouho zlobit na ženu, a v žádném případě na Sam.
,,Teal'cu, ty zrádče!" št'ouch do něj dr. Jackson.
,,Vskutku, Teal'cu, bude to něco přes rok. Kruci," ze vzrušení potlačila počáteční slzy a rychle se vrhla na černocha s objetím.
,,Rád tě vidím, Sam. Stýskalo se nám po tobě," konečně se dostal na řadu Daniel.
,,Já jsem věděla, že i archeologovo srdce roztaje," usmála se Sam a přátelsky, jako za starých časů, se taky přivítali.
Aby nedal jí za vyhranou, musel si rýpnou: ,,Hele, blond´atá Sam, mám takovou otázku. Nezabouchla sis ve dveřích šaty a to pak už jelo samo?"
,,Hej! Přestaň... šaty mi podaroval Mark a doslova mě s nimi vyhodil z domu. Takhle se u nás někoho přesvědčuje, že by někam měl jít," odpověděla Samantha a neušel ji šibalský úsměv doktorky Fraiserové. Sam měla nyní delší vlasy, takže je měla vzadu krásně sepnuté sponou a ofinu si vyčesala úžasně nahoru. Líčení měla jemné a v úších se jí pohupovaly malé stříbrně černé nášničky. Šaty, které měla na sobě, byly v horní polovině skoro až těsné a teprvé až poníže pasu se postupně rozšiřovaly. Černé červeně se lesknoucí odění bylo dlouhé až k podlaze, i přesto že měla střevíce na vysokém podpadku. Výstřich byl na její poměry hluboký a záda na její vkus až moc odhalená.
,,Mohl bych s vámi mluvit?" přistoupil k ní přes Daniela ten, s kterým se zrovna bavit neměla o čem.
,,Generále, slyšela jsem, že vás povýšili. Gratuluji. Zajíste budete nyní usilovat aby vás převeleli do SGC. Určitě se vám to povede, když stejně máte k tomu tam nejblíž. Takže gratuluji dvojnásob. A omluvte mě, Daniel mě požádal o tanec," odtáhla od něj chladnou tvář a zavěsila se do nechápavě se tvářicího Daniela.
,,Jako dva naprosti puberťáci," pomyslela si Janet. Pousmála se na Jacka a požádala o tanec poominutého plukovníka.
www.lilianaa.blog.cz
Vím, že ani nevíte co se vlastně stalo, ale potřebuju pomoct. Jak by se měla tato povídka jmenovat? Chladný rozchod - to jsem ted´ vymyslela za pár vteřin abych to nemusela pojmenovat ,,1. část povídky o Sam a Jackovi" :D.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama